אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

roladin_logo

בעלי רולדין רוכש את ארומה תל אביב

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

גולן עינת, השותף ברולדין ואוליב ומחזיק גם ב־50% מארומה תל אביב, רכש מסהר שפע 25% נוספים מרשת הקפה. העסקה בוצעה לפי שווי של 60 מיליון שקל לרשת
גולן עינת, השותף ברשתות רולדין ואוליב, מרחיב אחיזה ברשת ארומה תל אביב, שעד לאחרונה החזיק ב־50% ממניותיה. בימים האחרונים רכש עינת 25% נוספים מהרשת ממייסדה סהר שפע, שבעקבות המהלך יש ברשותו 25% מהרשת בלבד. העסקה בין השניים בוצעה, על פי הערכות, לפי שווי של 60 מיליון שקל.

ארומה תל אביב מונה 29 סניפים, 26 מהם פועלים באזור תל אביב והיתר בפולין. את רשת ארומה הקימו האחים סהר ויריב שפע בשנת 1994, אולם בעקבות סכסוך ביניהם היא פוצלה ב־1999 לשתי רשתות: ארומה תל אביב, שבבעלותו של סהר ופועלת רק בתל אביב, וארומה ישראל, שבבעלותו של יריב ופועלת ביתר חלקי הארץ.

גולן עינת נכנס כשותף לארומה תל אביב בשנת 2011, אז רכש משפע 50% ממניותיה במשא ומתן מהיר, שנמשך שבועיים בלבד. העסקה בוצעה לאחר שסהר ניהל מגעים עם אחיו תקופה ארוכה לרכישת מחצית מארומה ישראל, אך אלה לא עלו יפה. כעת, כאמור, רכש עינת 25% נוספים מהמניות, ועל פי הערכות בשוק, לא מן הנמנע שבסופו של דבר ירכוש עינת את מלוא הבעלות על הרשת וינסה למזג אותה עם ארומה ישראל.

שפע הקטין את אחיזתו בארומה תל אביב לטובת הפעילות החדשה שהוא מפתח בתחום המסעדנות: מסעדת המזון המהיר האיטלקית גומבה בפתח תקווה, שפתח בהשקעה של 5 מיליון שקל. בכוונת שפע לפתוח שני סניפים נוספים למסעדה ב־10 מיליון שקל.

עם הרכישה מרחיב עינת, כאמור, את אחיזתו בשוק בתי הקפה בישראל. בסוף 2012 הוא רכש באמצעות חברת האחזקות GEG שבבעלותו 50% מרשת רולדין לפי שווי של כ־80 מיליון שקל (קובי חקק מחזיק ב־50% הנותרים).

בקרוב תפתח ארומה תל אביב ארבעה סניפים ברחוב רוטשילד, בשוק הסיטואני, במתחם שרונה ובגוש הגדול. הסניפים ייפתחו לפי הקונספט העיצובי חדש של הרשת. בימים אלה תשעה סניפים נוספים מעוצבים מחדש ומשופצים בהשקעה של כ־7 מיליון שקל.

במקביל פועלת ארומה תל אביב להרחבת פעילותה בחו"ל, ולאחר שסגרה את הסניף שלה בברלין בעקבות בעיות מול הזכיינים, בעוד חודשיים תפתח סניף רביעי בוורשה ועד סוף השנה תפתח בעיר סניף נוסף. הסניפים מוקמים באמצעות זכיין בהשקעה של כ־400 אלף יורו בכל סניף. בשנת 2014 עתידה הרשת לפתוח שני סניפים נוספים בפולין.

אתמול אישר עינת כי רכש את המניות משפע ומסר שבכוונתו להרחיב את פעילות הרשת.