אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

cafecafe_4(1)

בעלי קפהקפה רונן נמני חתם על חוזה דווקא עם המתחרה קפה לנדוור

2014
קטגוריה: חדשות ישנות

נמני בונה מרכז מסחרי בצומת הפיל. "כולתי להכניס לשם 6 מותגי מזון אחרים שבבעלותי, אבל אני מעדיף להפריד בין עסקי הנדל"ן שלי לבין עסקי המסעדנות", הוא אומר

רונן נמני, הבעלים של קבוצת קפהקפה שפועל גם בתחום הנדל"ן המסחרי, סגר עסקה מפתיעה להכנסת רשת הקפה המתחרה לנדוור למתחם שבבעלותו. הרשת תפתח סניף של 120 מ"ר במרכז מסחרי חדש שבונה נמני בצומת הפיל.
"יכולתי להכניס למתחם שישה מותגי מזון אחרים שבבעלותי, אבל אני מעדיף להפריד בין עסקי הנדל"ן שלי לבין עסקי המסעדנות", אמר נמני : "שקלתי להכניס למקום סניף של פרש קיטשן (אחת הרשתות הנמצאות בבעלות נמני – א"י), אבל החלטתי שלא להיות תחת שני הכובעים של שוכר ומשכיר".
הפרויקט שמקים נמני בצומת הפיל בהשקעה של 50 מיליון שקל ייקרא Elephant Sqr. הוא יכלול שטח מסחרי של 2,500 מ"ר שיתפרס על שלוש קומות. מעל הפרויקט יקום מגדל בן 90 דירות יוקרתיות (נמני איננו שותף בפרויקט המגורים, אלא רק במרכז המסחרי – א"י), שייבנה בידי ג'י גרופ. לדברי נמני, הפרויקט צפוי להיפתח בספטמבר 2015. שכר הדירה במרכז וינוע בין 400 ל־500 שקל למ"ר. סוחרים נוספים שיפתחו חנויות במרכז הם סופר־פארם (סניף של 500 מ"ר), אגאדיר, וטויס אר אס. במתחם ייפתחו גם סושייה, מאפיית בוטיק, וחדר כושר.
אחרי שב־2011 רכש נמני 50% מהמתחם, הוא השלים לאחרונה את רכישת חציו השני. "העסקה לפני שלוש שנים נעשתה לפי שווי של 40 מיליון שקל. לפני כמה שבועות השלמתי רכישה של 50% נוספים מהשטח מג'י גרופ לפי אותו השווי".
פרט לקפהקפה מחזיק נמני ברשתות לברטוריו די פסטה, לחם ארז, רובן, לחם בשר, דונקי ופרש קיטשן. לדבריו, הוא מצוי בתהליך לרכישת שטח נוסף, שכולל 5 דונמים ונמצא בסמוך למתחם. על השטח עתיד להיבנות גם בניין מגורים הכולל מרכז מסחרי. "אני מאמין שאקים עוד מרכזים מסחריים ואתפתח בתחום הנדל"ן. לפני כמה חודשים הוצע לי לרכוש מרכז בבת ים, אך היה מי שהקדים אותי ורכש אותו. כשיש עסקאות טובות, אני מנסה לנצל אותן".