אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

laboritorio_4new

בעלי לבורטוריו די פסטה חותך מחירים: "הפסט פוד יקר מדי"

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

רונן נמני: "רשתות המזון המהיר נהנות מכך שהצרכנים תופסים אותן כזולות, אף שכבר מזמן אינן כאלה"

שנה וחצי אחרי שרכש את רשת הפסטות לבורטוריו די פסטה עוצר רונן נמני את מכירת הזיכיונות לרשת לצורך רענון המותג. נודע כי אחד השינויים שמתכוונת הרשת לבצע הנו הוזלה של עד 15% בתפריט שלה, וזאת כדי להפוך את הרשת לאלטרנטיבה לרשתות אחרות של מזון מהיר. לבורטוריו די פסטה כוללת כיום שישה סניפים וסניף נוסף נמצא בהקמה. הרשת מגלגלת מחזור של כ־15 מיליון שקל בשנה.

נמני, שהנו גם בעלי קפה קפה, מעריך כי בחודשים הקרובים תחול הרעה משמעותית במצבם הפיננסי של הצרכנים, שתבוא לידי ביטוי בירידה במכירות בענף המזון. "רשתות המזון המהיר נהנות מכך שהצרכנים תופסים אותן כזולות, אף שכבר מזמן אינן כאלה", אמר נמני. "זוג עם שניים־שלושה ילדים שיאכל בארומה או במקדונלד'ס ישלם 200 שקל, אף שלא מדובר במסעדות עם חוויית שירות. משפחות לא יוצאות לבלות במסעדות פאסט פוד אלא מתייחסות אליהן כמענה לצורך של רעב, אף שבפועל הן משלמות סכומים גבוהים".

לדברי נמני, "תמיד אומרים שדווקא בתי הקפה נהנים בתקופות של משבר כלכלי, כי הם מהווים תחליף זול למסעדות. אבל הפעם עושה רושם שכולם ייפגעו, ולהערכתי בעיקר מסעדות המזון המהיר שעם השנים העלו מחירים באופן הדרגתי, עד שהתמחור הפך גבוה מדי ביחס לתמורה. זאת הופכת להיות הוצאה כבדה שרבים ינסו להימנע ממנה". לטענת נמני, הורדת המחירים תתאפשר בזכות התייעלות שעוברת הרשת, אך בעיקר עקב החלטה על צמצום ה רווחיות. "אני משוכנע שהשינוי יביא לעלייה חדה במכירות".

לפי יניב גבריאל מנהל קורס חשבי שכר, ברגע שיושלם המהלך ישוב נמני וימכור זיכיונות לרשת עד לפריסה של כ־30 סניפים, מה שלהערכתו, יביא אותה למחזור שנתי של כ־100 מיליון שקל.