אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

mc_donalds_1

בלי ביג-מק: מקדונלד'ס עוזבת את שדה התעופה

2011
קטגוריה: חדשות ישנות
שבע שנים לאחר שנכנסה לפעילות בנמל התעופה הרשת האמריקאית הפסידה במכרז. הזוכה: רשת בורגראנץ' הישראלית

 

 

לידיעת הנוסעים: מקדונלד'ס  עוזבת את שדה התעופה בן-גוריון, ואת מקומה תתפוס הרשת הישראלית בורגראנץ,' שזכתה לראשונה במכרז להפעלה בלעדית של מסעדת המבורגרים בנתב"ג. כך נודע ל"ממון."

מקדונלד'ס פועלת בנתב"ג 2000 מאז שנפתח, לפני שבע שנים. הרשת מפעילה שתי מסעדות בשדה התעופה: אחת בדיוטי-פרי, והשנייה במרכז הקניות "שחקים" בטרמינל .3

 

רשתות מזון מהיר בנתב"ג מגלגלות מחזורים גבוהים יחסית, בזכות התנועה הבלתי פוסקת של עשרות אלפי נוסעים ביום: על פי הערכות, מחזור המכירות של שתי המסעדות שהפעילה מקדונלד'ס עמד על כ30- מיליון שקל בשנה.

מקדונלד'ס התמודדה גם השנה במכרז – שהזוכה בו יפעיל את מסעדות ההמבורגרים לתקופה של שבע שנים – אך הפסידה לבורגראנץ.'

גורמים המקורבים למכרז מעריכים כי האחים אורגד, בעלי הרשת הישראלית, הציעו לרשות שדות התעופה תשלום של כ8-מיליון שקל לשנה. "אנחנו גאים בזכייה, שנועדה בין השאר להראות לנכנסים לישראל כי יש כאן מותג המבורגרים מקומי, איכותי וטעים," אמר ל"ממון" אלי אורגד.

לדבריו, הסכום שהציעה בורגראנץ' במכרז אינו גבוה מדי. "מדובר במחיר הגיוני לחלוטין בהתחשב בהיקפי המכירות והחשיבות האסטרטגית של המיקום. אני יכול לומר שהקרב במכרז היה צמוד מאוד, והמתחרים לא היו רחוקים בהרבה מההצעה שלנו."

האחים אורגד נכנסו לראשונה לעסקי ההמבורגרים כאשר רכשו בשנת 2003 את רשת ברגר-קינג, שנקלעה לקשיים, תמורת 30 מיליון שקל.

ב2008- רכשו גם את בורגראנץ' מידי כונס נכסים תמורת 24 מיליון שקל. שנתיים לאחר מכן הפתיעו את השוק כשהודיעו כי הם מוותרים על מותג ברגר-קינג לטובת המותג הישראלי: סניפי שתי הרשתות אוחדו תחת השם "בורגראנץ,"' והרשת מונה כיום 110 סניפים.

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "בורגראנץ' מצטרפת למגוון רחב של מסעדות שנפתחו לאחרונה בנתב"ג, בהן ארומה, פיצה האט, שיפודי התקווה ומסעדת סושי של פריים שתיפתח בהמשך. נצא ב45- מכרזים לקידום הפעילות המסחרית בטרמינל 3 לשנים ,2012 -2011 בהיקף של כ180- מיליון שקל, במטרה לשפר את השירות לציבור."