אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

opticahalperin

בלוקבסטר סוגרת, הלפרין פותחת

2010
קטגוריה: חדשות ישנות

אופטיקה הלפרין תכנס באוגוסט לסניף יהודה המכבי בתל אביב ששימש עד לאחרונה כסניף של רשת בלוקבסטר ומנהלת משא ומתן להיכנס לסניפים אחרים.

 

בלעדי ל"כלכליסט": רשת אופטיקה הלפרין נכנסת לנעליה של רשת בלוקבסטר – תפתח חנות במקום סניף בלוקבסטר ביהודה המכבי בתל אביב שנסגר לאחרונה, ומנהלת משא ומתן למיקומים נוספים. את צמצום המיקומים של רשת בלוקבסטר מגדירים בחברה כ"רה־ארגון וסגירת סניפים לא רווחיים".

לאחרונה סגרה החברה את הסניפים ברחובות יהודה המכבי ובן יהודה בת"א. לדברי יעקב הלפרין, מבעלי הרשת והמנכ"ל, רשת אופטיקה הלפרין נמצאת במשא ומתן על פתיחת חנויות במקומות הללו, כמו גם במקום החנות ברחוב הלל בירושלים שעדיין פועלת. עם זאת, מבלוקבסטר נמסר כי "נכון לעכשיו אין כל מהלך לגבי סניף הלל בירושלים".

הסניף הראשון שאליו תכנס רשת האופטיקה באוגוסט יהיה כאמור ברחוב יהודה המכבי בתל אביב, בהשקעה של מיליון שקל. אופטיקה הלפרין שילמה, לדברי יעקב הלפרין, דמי פינוי של 250 אלף שקל על החנות, ששטחה 80 מ"ר.

החנות צפויה לשרת גם את לקוחות אופטיקה הלפרין של כיכר המדינה, שם סגרה רשת האופטיקה את הסניף בסוף אפריל, לאחר שמונה שנות פעילות.

יעקב הלפרין אמר כי החנות בכיכר המדינה נסגרה משיקולים כלכליים. "זאת היתה חנות קטנה של 24 מ"ר בשכר דירה של 5,500 דולר בחודש, וביהודה המכבי אפתח חנות של 80 מ"ר בשכר דירה של 3,500 דולר. ההילה והזוהר של כיכר המדינה נעלמו, אבל שכר הדירה נשאר גבוה", הוא אומר.

ברחוב יהודה המכבי פועלות עוד שתי חנויות אופטיקה פרטיות במרחק של עשרות מטרים זו מזו, אך לדברי הלפרין, הוא לא חושש מהתחרות באזור: "בדיזנגוף סנטר יש 14 חנויות אופטיקה. ברחוב בבלי הסמוך ליהודה המכבי אין חנות אופטיקה. החנויות הכי קרובות שלנו הן במרכז שוסטר ברמת אביב וברחוב אבן גבירול".

מלבד הסניפים שצוינו, נסגרו בעבר גם סניפי בלוקבסטר בסביונים ביהוד, באוסישקין רמת השרון ובגדרה.

רשת בלוקבסטר נרכשה לפני כשנה וחצי על ידי חברת אן.אם.סי שבשליטת בעלי הסינמה סיטי, פנינה ומשה אדרי. בעלי החברה מתכוונים למזג את סניפי בלוקבסטר הנסגרים עם סניפי טאואר רקורדס, שגם היא בבעלותם.