אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

grandkenyonbeersheva_logo(2)

ארבעה חודשים הספיקו למנכ"ל הגרנד קניון בבאר שבע

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

אבי שטרית התפטר על רקע מעורבות גוברת בניהול מצד הבעלים אלי להב
הגלים הסוערים סביב קניוני בירת הנגב לא פוסקים: ל"כלכליסט" נודע כי ארבעה חודשים בלבד לאחר פתיחת הגרנד קניון של אלי להב ומליסרון, סיים מנכ"ל הקניון אבי שטרית את תפקידו. שטרית הוא מינוי של קבוצת מליסרון, וגויס לקניון כבר בשלב שיווק שטחי המסחר לפני כשנה וחצי. עזיבתו המהירה מיד לאחר פתיחת הקניון מעוררת תמיהה רבה בענף הקניונים, ובעיקר בקרב סוחרי הקניון.

גורמים בענף הקמעונאות טוענים כי הסיבה לעזיבה היא הדומיננטיות של אלי להב, ששותף ב־50% בבעלות על הקניון והוא גם יזם הקניון, והעביר את משרדיו לתוכו. "גם אבי לוי (מנכ"ל מליסרון – א"י) וגם אלי להב הם אנשים חזקים מאוד ודומיננטיים, ובקונסטלציה כזו קשה לנהל קניון ענק כזה", אמר גורם בענף. לדבריו, "אלי להב מעורב מאוד בכל מה שקורה בקניון. אפשר לומר שהוא מנהל אותו בפועל, וגם יש לו דרישות גבוהות".

עוד נודע כי מי שמונתה למנכ"לית זמנית היא אביבית ויצמן, שהיתה המשנה של אבי שטרית ובעבר ניהלה גם את קניון השדרה השביעית בבאר שבע, ובין היתר שימשה כמנהלת שיווק בקניון הנגב של עזריאלי.

להב מכחיש מעורבות בניהול הקניון, ואומר כי שטרית התפטר מרצונו. "אבי שטרית שלח מייל שבו הוא מבקש לעזוב בשל העבודה הקשה שנדרשת ממנו. החברה המנהלת את הקניון היא מליסרון.

אני יושב פה כדי לתקוע שורשים וללחוץ ידיים, כי אני מכיר את כל תושבי הנגב", אמר. "זה נכון שהקניון הוא הבייבי שלי, אבל מי שמחליט אם לפטר או למנות מישהו זה רק מליסרון ומרגע הפתיחה, הניהול הוא שלהם". שטרית אמר כי "החלטתי לעזוב כי התפקיד דרש שעות עבודה רבות והשקעה מרובה, ואני רוצה להקדיש יותר זמן לבית ולמשפחה. יש לי תחושת פספוס על הזמן הקצר שבו ניהלתי את הקניון, אבל זה מה שיש ואני משלים עם זה וגם מרוצה מזה. עזבתי בצורה טובה ואין לי טרוניות". עדיין לא ברור אם שטרית, ששימש במשך 12 שנה כמנכ"ל קניון הדר בירושלים של מליסרון, יישאר בקבוצה או יעזוב. לדברי גורמים במליסרון, נכון להיום, יותר מ־84% משטחי המסחר בגרנד קניון מאוישים, ויש חוזים חתומים שסוגרים יותר מ־90% מהשטחים.