אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

portal

"אנחנו פותחים סניפים כרגיל אבל מפסידים המון כסף"

2014
קטגוריה: חדשות ישנות

כך אומר רונן נמני, בעלי רשת קפה קפה,על רקע מבצע "צוק איתן" מורגשת פגיעה קשה ברשתות הקפה ובתנועה בקניונים בדרום .
רמי לוי: "יש הרבה היעדרויות של עובדים", מנכ"ל ארומה ישראל: "יש ירידה של כ-50% בפדיונות".

העסקים בדרום ממשיכים לספוג פגיעה קשה עקב מבצע "צוק איתן", אם כי גם בקרב עסקים במרכז הארץ ניכרת ירידה משמעותית בפדיונות – כך עולה מבדיקת "גלובס". את עיקר הפגיעה סופגים רשתות האופנה, רשתות הקפה, רשתות המזון המהיר ועוד, בעוד הירידה במכירות בקרב רשתות השיווק נמוכה יותר.
לדברי רמי לוי, בעל השליטה ברשת רמי לוי שיווק השקמה, "בשבוע שעבר היה קצת לחץ, בעיקר באשדוד, אבל אנשים הגיעו לעשות קניות לסוף השבוע. הבעיה היא העובדים. יש הרבה היעדרויות של עובדים שמבקשים להישאר עם בני משפחותיהם כי הם מפחדים.
"מצד אחד, אנחנו נותנים שירות לאנשים כדי שיהיה להם אוכל בבית; ומצד השני, העובדים מפחדים לבוא לעבודה. זה קונפליקט. בשבוע שעבר לא ראינו ירידה במכירות, ואני מניח שאנשים רצו להצטייד מחשש שלא יוכלו לעשות קניות".
בקרב רשתות הקפה התמונה שונה לחלוטין. לדברי רונן נמני, מבעלי רשת קפה קפה, "בדרום הכול משותק. יש לנו 50 בתי-קפה, ויש ירידה של 70%-80% בעבודה. אין צורך לפתוח את הסניפים. אנחנו פותחים כי יש מעט לקוחות שמגיעים ועובדים שצריך לספק להם את העבודה, אבל בתכל'ס אנחנו מפסידים המון כסף.
"בדקנו אתמול את ההזמנות במוצ"ש, והייתה ירידה של כ-80%. במקומות אחרים בארץ יש ירידה של 15%-20%. אם הדברים לא ישתנו בימים הקרובים, כולנו נהיה בבעיה קשה מאוד. אלה עסקים שבנויים מ תזרים מזומנים, והתזרים נעצר. יש מקומות שרגילים להפקיד 20-30 אלף שקל ביום, ועוברים שבועיים שלושה כאלה – זה גירעון של חצי מיליון שקל בחשבון. במבצע 'עופרת יצוקה' פחות הרגשנו. כאן זה הופך להיות הרבה יותר קשה".
"אין מצב רוח לקניות"