אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

ilans1

איליק רוז'נסקי נכנס לאילן'ס

2010
קטגוריה: חדשות ישנות

מנכ"ל דלק נדל"ן לשעבר יקים עם בעלי הרשת יעקב לוזון ושותף נוסף, חברה־בת שתפתח את פעילות אילן'ס בצפון הארץ. בשלב ראשון יקימו השלושה סניף ברמת ישי, בהשקעה של כ־800 אלף שקל.

 

 

בלעדי ל"כלכליסט": שחקן חדש בתחום רשתות הקפה: מנכ"ל דלק נדל"ן לשעבר, איליק רוז'נסקי. ל"כלכליסט" נודע כי רוז'נסקי נכנס לשותפות ברשת הקפה אילן'ס וכי במסגרת המהלך יפתח חברה־בת של הרשת עם מנכ"ל אילן'ס יעקב לוזון ושותף נוסף.

החברה צפויה לפתוח את הסניף הראשון של אילן'ס בצפון הארץ, ברמת ישי, מקום מגוריו של רוז'נסקי. הסניף צפוי להיפתח בתוך כחצי שנה, ובפתיחתו יושקע סכום של כ־800 אלף שקל, שאותו יעבירו שלושת השותפים בחלקים שווים. הסניף יוקם על נכס בשטח של כ־150 מ"ר, אשר יושכר לחברה על ידי השותף השלישי בה. את הסניף החדש תנהל אריאלה רוז'נסקי, אשתו של איליק.

פתיחת הסניף בצפון היא חלק ממהלך כולל של הרחבת רשת אילן'ס אל מחוץ לאזור המרכז. אם פתיחת הסניף תעלה יפה, צפויים שלושת השותפים לפתוח סניפים נוספים בצפון הארץ.

מלבד הסניף בצפון צפויה אילן'ס להקים בית קפה ראשון באילת בהשקעה של כ־600 אלף שקל, במתחם לה פלאז' הנמצא בבעלות איש העסקים דיוויד אלקסלסי. גם סניף זה צפוי להיות מופעל באמצעות שותף מקומי, וישרת בין השאר את אורחי מלון הבוטיק המתוכנן להיבנות במתחם.

"אני מעדיף את המודל של שותפות על פני זכיינות", מסביר לוזון. "איליק ואני שוכרים יחד את השטח בצפון ונהיה מעורבים בניהול השוטף, אבל כיוון שהמטה של אילן'ס נמצא באזור המרכז ורוב העסקים מתנהלים מכאן, יש צורך בשותף מקומי". לדברי לוזון, שותפות עדיפה על זכיינות גם בשל החוסן הכלכלי שהיא יכולה להבטיח לרשת. "אם זכיין לא מרוויח, הוא לא ישלם לך תגמולים. יותר קל לו לא לשלם לבעל הרשת מאשר לספקים".

לוזון לא מוציא מכלל אפשרות מכירה של הרשת בעתיד, סיבה נוספת שבגינה הוא מעדיף להפעיל את הסניפים החדשים בשותפות. בעבר התעניינה שטראוס ברכישת הרשת, אך לדברי לוזון, הוא דרש עבורה 20 מיליון שקל ובשטראוס הציעו מחיר נמוך בהרבה: "אם רוצים למכור, עדיף לעשות זאת ללא זכיינים". כמו כן מנהלת הרשת משא ומתן להקמת סניף בשכונת קריית השרון בנתניה ובהרצליה, במתחם שבו הפעיל יוסי מילשטיין בעבר ספא.

רשת אילן'ס מונה כיום 14 סניפים, באזור המרכז והשרון. בעוד כחודשיים צפוי להיפתח סניף של הרשת בראשון לציון, בהשקעה של 500 אלף שקל. 

רוז'נסקי מסר בתגובה: "אשתי, אריאלה, מנהלת מו"מ על שותפות וניהול הסניף הראשון של אילן'ס בצפון, ברמת ישי. אנחנו מאמינים בהצלחה ובפוטנציאל של המותג והמקום".