אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

5nagarim_1

אחרי 40 שנה: צו פירוק לרשת הריהוט 5 נגרים

2012
קטגוריה: חדשות ישנות
מותג הרהיטים הותיק, שהתמחה בחדרי ילדים, ייסגר – ביהמ"ש קיבל את בקשת העובדים והוציא צו פירוק. במאי האחרון סגרה הרשת את כל 7 סניפיה במפתיע

 

 

בית המשפט המחוזי מרכז הוציא היום (ד') צו פירוק לרשת הריהוט 5 נגרים, בעקבות בקשה שהגישו העובדים. השופט אילן שילה קבע בהחלטתו כי לאחר שלא הוגשה כל התנגדות לבקשה, ניתן הצו.

רשת הרהיטים הוקמה לפני כ-40 שנה על ידי עזיז ענביאן. היא התמחתה בריהוט של חדרי ילדים ונחשבה למותג איכותי, אם כי לא זול. הרשת העסיקה כ-35 עובדים והיו לה 7 סניפים, בראשון לציון, באר שבע, ירושלים, רמת גן, נתניה, עפולה וחיפה.

בחודש מאי האחרון סגרה הרשת את סניפיה באופן מפתיע והודיעה לעובדי החברה שלא להתייצב לעבודה. בחודש יוני הגישו עובדי הרשת בקשת פירוק כנגד הרשת בה כתבו, כי "למיטב ידיעת העובדים החברה כיום הינה חדלת פירעון, ללא מלאי למעט רהיטי תצוגה שבשטח הסניפים והנמצאים ללא פיקוח של בעל תפקיד".

עוד נכתב בבקשה, כי "בהתאם למידע אשר קיים בידי העובדים לחברה חובות לבנקים לקבלן המשנה ולספקים בסכום העולה על 10 מיליון שקל וכי אין בידה מקורות לתשלום חובות אלה".

בית המשפט קיבל את בקשת העובדים ובהחלטה נקבע כי המפרק הזמני של החברה יהיה כונס ה נכסים הרשמי בתל-אביב, עד להכרעת אסיפת הנושים לזהותו של המפרק הקבוע.

כמו כן נקבע כי "נושאי המשרה בחברה יתייצבו מיד עם קבלת צו הפירוק במשרד הכונס הרשמי בתל-אביב, וזאת כדי למסור כל מידע שיידרש בנוגע לעסקי החברה. כן, יתייצבו המנהלים לחקירה במשרדי הכנ"ר בכל עת, לפי דרישתו". בית המשפט מינה את עו"ד אלונה באומגרטן למנהל מיוחד.