אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

shilav

אחרי 36 שנה: רשת שילב עומדת למכירה

2010
קטגוריה: חדשות ישנות

שילב מונה 47 סניפים ומגלגלת מחזור של 275 מיליון שקל בשנה. דובר החברה: "בשל התרחבות הרשת אנו בוחנים את הנושא".

 

 

 

שילב, הרשת הגדולה בישראל למוצרי תינוקות, עומדת למכירה. הבעלים והמייסדים, שושי ואיציק אורן, מחפשים קונה לרשת, המונה 47 סניפים, מגלגלת מחזור של 275 מיליון שקל בשנה (כולל חברות-בנות,( ומעסיקה יותר מ500- עובדים. על פי הערכה, מחזור הרשת הקמעונאית בלבד מסתכם בכ160- מיליון שקל.

דובר שילב מסר כי "בשל התרחבות הרשת אנו בוחנים את הנושא. אנו מקבלים פניות מחברות המבקשות לבחון כניסה לשותפות אסטרטגית." עוד נודע

כי לאחרונה נעשו פניות מטעם בעלי הרשת למשקיעים פוטנציאליים בהצעה לרכישת החברה.

על פי הערכות, שילב מוערכת על ידי בעליה בכ170- מיליון שקל. המכירה אינה כוללת את יצרנית הצעצועים טייני לאב שבבעלות מש פחת אורן, המייצרת ומייצאת לכל העולם צעצועים בתחום התפתחות הילד. גורם קמעונאי בשוק אמר כי קיבל פנייה לרכישת החברה, ונודע כי בשלב הזה הביעו כמה קבוצות התעניינות בפרטי הרכישה, אך מדובר בשלב ראשוני בלבד.

שילב הוקמה ב,1974- כאשר איציק ושושי אורן יזמו את הרעיון הייחודי אז של הזמנת חבילות לידה והקמת רשת אחת המאגדת את כל מוצרי התינוקות. לרשת יש גם כמה מוצרים המשווקים בלעדית על ידיה, כמו עגלות הילדים קוויני. לפני שנתיים היא פתחה חנות קונספט ראשונה במתחם פולג, ולאחרונה גם בבאר-שבע.

עם זאת, היא סובלת מתחרות בתחום "חבילות מוצרי הלידה," ששוויין יכול להגיע עד 8,000 שקל, מצד רשתות מתחרות זולות שקמו, בהן "מוצצים," "ביג בייבי" ורשתות מקומיות בכמה אזורים.