אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

orna_vela_1

אורנה ואלה תובעות

2012
קטגוריה: חדשות ישנות

צמד המסעדניות הגישו בקשה לצו מניעה נגד השימוש בשמן בסניף בהרצליה, המופעל על ידי זכייניות

 

 

חברת אורנה ואלה הגישה לבית המשפט המחוזי בת"א בקשה לצו מניעה נגד השימוש בשמה בסניף המסעדה בהרצליה. את הבקשה הגישה החברה שבבעלות אורנה אגמון ואלה שיין, המחזיקות במסעדה המקורית בשינקין בתל אביב. השתיים טוענות לסדרה של הפרות הסכם ה זיכיון בהרצליה. הבקשה חושפת, בין היתר, את התנאים והסכומים ששולמו לקבלת הזיכיון.

בעלות המסעדה התל־אביבית המיתולוגית, שחגגה 20 להיווסדה, פתחו את הסניף ההרצליאני באוגוסט 2010 באמצעות זכייניות. כעת הן דורשות מבית המשפט שיאסור על הזכייניות, רונית אנגלנדר ושרית שלו, להשתמש בשם המותג, בתפריטיו ובספר המתכונים שלו, ומבקשות שהזכייניות יחזירו כל מסמך הקשור לסודות המסחריים של המסעדה המקורית.

אגמון ושיין טוענות שהזכייניות הפרו את ההסכם המקורי בתחומים רבים, בין היתר באי־תשלום תמלוגים, הפרת ההוראות בעניין הדרכת הצוות והכשרתו ואי־מסירת דו"חות כספיים. עוד הן טוענות לפגיעה בשם הטוב של המותג בשל "ביקורות קשות על ידי הסועדים ו מבקרים ופגיעה במוניטין", וכי קיבלו "מידע מגורמים מקצועיים שעבדו בסניף על ניהול קלוקל, חוסר קשב לעובדים וסועדים, יחסים ואווירה לא מקצועיים".

מאורנה ואלה נמסר: "לצערנו הזכייניות לא עמדו בתנאי ההסכם ממאי 2011. נעשו פניות רבות אליהן במטרה ליישר את ההדורים על מנת שהסניף יעמוד בסטנדרטים המקצועיים של אוכל ושירות, אך נאלצנו לפנות לבית המשפט כי המשך פעילות הסניף פוגעת במוניטין של בית הקפה בשל הפרות רבות מצד הזכייניות, שאינן מייצגות נאמנה את שמנו הטוב".

שלו מסרה בתגובה: "לא ידוע לנו על בקשת צו כזה. ברגע שנקבל, נעביר ליועץ המשפטי שלנו ונגיב בהתאם".