אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

office_depot_logo(2)

אבי מלכה מחפש שותף למימון רכישת אופיס דיפו

2013
קטגוריה: חדשות ישנות

מלכה, שעד סוף השבוע חייב לפרוע את התשלום השני לנאמני הרשת במסגרת רכישתה, הציע לבעל שיווק השקמה רמי לוי להיכנס כשותף באופיס דיפו
שלושה חודשים לאחר שרכש את אופיס דיפו, אבי מלכה מחפש שותף עסקי לרשת הציוד המשרדי. נודע כי מלכה נפגש בשבוע שעבר בירושלים עם איש העסקים רמי לוי, בעל רשת שיווק השקמה, והציע לו לרכוש עד 50% מאופיס דיפו שנמכרה לו לאחר שנקלעה להקפאת הליכים. לוי טרם השיב על ההצעה להיכנס לשותפות, אך על פי הערכות אין לו עניין רב בעסקה.

רכישה ב־17 תשלומים

מלכה רכש את אופיס דיפו בפברואר האחרון באמצעות חברת ריטייל ישראל שבבעלותו, המחזיקה ברשתות ml, ג'אמפ ו־MAM'Z, ועם רשת הרמוניה לכלי בית שבבעלות אחיו לירן מלכה. קבוצת הרוכשים בראשות מלכה שילמה עבור אופיס דיפו 42.7 מיליון שקל, לאחר תקופה ארוכה שבה ניסתה לרכוש את הרשת. במסגרת ניסיונות הרכישה, בשלב מסוים כללה קבוצת הרוכשים של מלכה גם משקיע חרדי אמריקאי שאת שמו סירבו לחשוף, אך לבסוף נרכשה הרשת בלעדיו.

המכירה לוותה בקשיי תמחור וזכתה להתנגדות מצד בנק מזרחי טפחות, הנושה הגדול של הרשת, בשל חוב של 50 מיליון שקל. עוד טרם נכנסה הרשת להקפאת הליכים, ניהל מלכה מו"מ עם המשביר לצרכן שהחזיקה בבעלות על אופיס דיפו, אך העסקה לא צלחה לאחר שלא הצליח להגיע להבנות עם מזרחי טפחות בנוגע להחזר החוב. הרשת נכנסה להקפאת הליכים בדצמבר 2012, מה שאפשר למלכה לרכוש אותה לאחר מכן במחיר נמוך יותר.

נודע עוד כי התשלום השני שאמור היה לפרוע מלכה עד 13 במאי בגובה 7.5 מיליון שקל טרם נפרע. מלכה התחייב לשלם את סכום הרכישה ב־17 תשלומים שנפרסו על פני שנה וחצי. סכומים אלה צפויים להיות מועברים לנאמני הרשת, לספקים, לעובדים ולמשכירים. מלכה לא הגיש עד כה בקשה לדחיית התשלומים לבית המשפט, אולם בהסכם הרכישה קיים סעיף המאפשר לו לדחות את התשלום בשבעה ימי עסקים, שיסתיימו רק בסוף השבוע הקרוב. על פי ההסכם, עיכוב בתשלום העולה על 14 ימי עסקים יהווה הפרה של ההסכם, שיביא להחזרת הרשת לידי הנאמנים, עו"ד ישראל בכר ודוד פורר, במטרה למכור אותה לרוכש חלופי.

"היו פגישות ודיבורים"

מאז רכישת אופיס דיפו מנסה מלכה לבצע מהלכים להבראת הרשת. הוא החל לצמצם את מספר הסניפים ולהקטין את שטח האחרים. בין היתר נסגרו סניפי אופיס דיפו שפעלו באוניברסיטאות והסניף בקריון בקריית ביאליק, ובתום החוזים במהלך השנה הנוכחית ייסגרו גם הסניפים בקניוני עזריאלי בעכו, נהריה, חולון וגבעתיים.

מלכה אמר אתמול לגבי הפגישה עם לוי כי "היו פגישות ודיבורים. זה לא מוגדר מו"מ. אני נפגש עם גורמים בענף, זה נכון שאנחנו מחפשים ושואפים להגיע לעסקה עם קמעונאי גדול ואנו מעריכים שיש לו פוטנציאל להביא ביחד איתנו את הרשת למכירות של מיליארד שקל בשנה".

רמי לוי סירב להגיב לידיעה.