אינדקס זכיינות

פתח עסק משלך תחת מותג מוביל

Franchise_Dollars1

אבי מלכה, בעלי ml וג'אמפ לשעבר, יגדיל את התשלומים לנושיו

2014
קטגוריה: חדשות ישנות
יעביר לנושיו במסגרת פשיטת הרגל שלו תשלום מוגדל של 2,500 שקל לתקופה של שלושה חודשים

 

הבעלים לשעבר של רשתות ml וג'אמפ אבי מלכה יעביר לנושיו במסגרת פשיטת הרגל שלו תשלום מוגדל של 2,500 שקל לתקופה של שלושה חודשים – כך הוסכם בימים האחרונים בין פרקליטו של מלכה, עו"ד שלום (שולי) גולדבלט, לבין המנהל המיוחד שמונה לנכסיו, עו"ד ישראל שפלר.

ההחלטה להגדיל את תשלומיו של מלכה לקופת פשיטת הרגל (שבשלב זה הנה זמנית) התקבלה על רקע בקשתו של שפלר מבית המשפט להגדיל את תשלומיו החודשיים של מלכה לנושיו מ־500 שקל בחודש ל־5,000 שקל בחודש.

בפנייתו לבית המשפט טען שפלר כי מלכה יכול להשיב סכום גבוה יותר מכפי שהוא משיב כעת. לטענתו, מלכה הוא זה העומד בפועל מאחורי גלובל ריטייל (החברה שרכשה את ml מפירוק), והוא "נוהג בחברה מנהג בעלים". לדבריו, מלכה קבע לעצמו משכורת חודשית של 10,000 שקל בלבד כדי שלא להידרש להשיב לקופת פשיטת הרגל סכום גבוה יותר מזה המשולם על ידו.

אתמול היתה אמורה שופטת בית המשפט המחוזי מרכז בלוד עירית וינברג־נוטוביץ לדון בבקשה שהגיש שפלר בעניינו של מלכה, אך ברגע האחרון הודיעו הצדדים כי הם מבקשים לדחות את הדיון בשלושה חודשים, וזאת על רקע "קיומם של הליכי משא ומתן ביניהם".

בהודעה, שעליה חתומים שפלר וגולדבלט, צוין כי בתקופת הביניים עד לדיון הבא ישלם מלכה מדי חודש 2,500 שקל לקופת הנושים, וזאת "מבלי לפגוע בטענותיו" – שלפיהן הוא משתכר רק 6,500 שקל בחודש נטו ומסתייע כלכלית בבני משפחה ובחברים. עוד נקבע כי "המנהל המיוחד ישקול את בקשת מלכה להתיר את יציאתו מן הארץ לצורכי עבודתו בלבד". האישור, כך צוין, יינתן בכפוף לאישורם של הכנ"ר (כונס ה נכסים הרשמי) ובית המשפט.

 

 

 

עוד מציינים הצדדים כי בתקופת הביניים ימשיך שפלר בחקירתו ויפעל לבדוק את טענותיו של מלכה, כפי שפורסמו השבוע .בתגובה שהגיש מלכה לבית המשפט הוא דחה את הטענה שלפיה הוא העומד מאחורי ml, והבהיר כי הוא משמש כיועץ בלבד. לגרסתו, הוא נעזר בחברים ובני משפחה לצורך תשלום הוצאותיו שמגיע מדי חודש ל־11 אלף שקל.